Inloggen met DigiD
U kunt eenvoudig inloggen in MijnOLVG met DigiD. U kunt de MijnOLVG-app downloaden in de App Store of Google Play Store.
Het doel van de gebruikersbus is om overlast in en rond het Oosterpark te verminderen. De Gemeente Amsterdam en de Regenbooggroep zijn verantwoordelijk voor de gebruikersbus.
‘Het is goed dat de Gemeente Amsterdam zich inzet om de overlast van daklozen en gebruikers in het Oosterpark te verminderen, aldus Wietske Vrijland, voorzitter raad van bestuur van OLVG. ‘Tegelijkertijd vinden wij het belangrijk dat onze patiënten, bezoekers en medewerkers op een prettige manier naar OLVG kunnen komen en verblijven. We hebben dan ook nauw contact met de gemeente over het verloop van dit project.’
In en rond het Oosterpark wordt overlast ervaren van drugsgebruikers en drugsdealers. De Gemeente Amsterdam en De Regenboog Groep zetten zich in om deze overlast te verminderen en de verslaafde mensen naar zorg te begeleiden. In de gebruikersbus kunnen gebruikers hun eigen drugs veilig gebruiken, zodat zij dat niet in het park of op straat doen. Bij de bus zijn altijd 2 professionele begeleiders van De Regenboog Groep aanwezig.
De locatie aan het 's Gravesandeplein is door de Gemeente Amsterdam bewust gekozen, omdat in het Oosterpark en de omliggende straten veel drugsgebruikers en dak- en thuislozen zijn. De Gemeente Amsterdam en De Regenboog Groep zijn verantwoordelijk voor de gebruikersbus. De gemeente heeft aangegeven dat de bus tot einde van 2025 op het ‘s Gravesandeplein blijft staan.
Op de website van de gemeente Amsterdam kunt u meer informatie vinden over de gebruikersbus. Heeft u vragen, klachten, zorgen of ervaart u overlast? Dan kunt u contact opnemen met de Gemeente Amsterdam door 14020 te bellen of via de Amsterdam App.